Dyslektická olympiáda

24.05.2013 08:20

Dne 21. května 2013 se , jako již tradičně, zúčastnili žáci naší školy Dyslektické olympiády na ZŠ  ul. Kpt. Jaroše v Třebíči. Jedná se o soutěž s matematicko - přírodovědným a sportovním zaměřením. Hlavním cílem je zajistit pocit úspěchu ze  soutěžení  také dětem, kterým byla diagnostikována některá z poruch učení  -  zejména dyslexie.

Naši školu zastupovali tři žáci, kteří navštěvují kroužek „Náprava SVPU“.  Byli to:  Josef Mejzlík (4.tř),Pavel  Oulehla (4.tř.), Pavla Kochová  (3.tř). Doprovodila  je vedoucí kroužku p. uč. Marečková.

Žáci absolvovali postupně všechny disciplíny:  netradiční sportování,  botanickou stezku, přírodovědný kvíz, matematické znalosti  a  skládání puzzlí.  V botanické stezce se dokonce umístili na třetím místě.  Všichni odjížděli domů spokojeni a těší se na příští rok – již 15. ročník této olympiády.