Výlet žáků 1. až 4. ročníku

30.05.2012 08:24

23. 5. navštívili žáci 1.- 4. ročníku skanzenové městečko Veselý Kopec, které se nachází na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů. I když byla cesta dlouhá, pro některé náročná, stálo to za to!

Hned na samém začátku jsme se pokochali krásným pohledem na Pilskou nádrž, u které je známé sousoší od sochaře Michala Olšiaka „Hraniční kámen.“ Sousoší lvice a orlice má připomínat hranici mezi Čechy a Moravou.

Také skanzenové městečko v nás zanechalo kapku tajemna. Paní průvodkyně nás seznámila s životem na venkově v minulosti. Nedokázali jsme si představit, v jakých podmínkách lidé kdysi žili a jsme proto rádi, že máme všeho dostatek.

Samozřejmě jsme na výletě nezapomněli ani na naše nejbližší a navštívili jsme obchůdek se suvenýry, dráteníka a stánek s pamlskami. Do nákupů jsme se ponořili natolik, že jsme málem propásli autobusový spoj…ještě, že máme naše starostlivé paní učitelky.

Fotogalerie: Výlet žáků 1. až 4. ročníku